Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 
26.2.2021
Z důvodu nařízení vlády jsou Mrňouskové uzavřeni do 21.3.2021. Rodiče budeme o aktuální situaci informovat pomocí mailu. Omlouváme se za komplikace.
 
 
 
14.5.2020
Dobrý den,
znovuotevření Mrňousků se blíží. Otevření bude 25.5.2020. Musíme trošku zpřísnit hygienická pravidla (nebojte se, nebude to tak hrozné a navíc předpokládáme, že jako vše, tak se spousta věcí bude neustále měnit a upravovat, takže snad dojde i na rozvolňování hygienických opatření). Prosíme rodiče, aby tato opatření respektovali. Dále bude potřeba čestné prohlášení. Prosím vytisknout a s datem 25.5.2020 podepsat a přinést první den, kdy se zase uvidíme.
 
Dále máme prosbu na děti. Máme připravený nový prostor, ale je takový smutný, nevyzdobený. Vytiskněte si prosím tuto zlatou rybku a krásně nám ji nazdobte. Můžete třeba malovat, lepit, razítkovat, atd. Až budete mít zlatou rybku hotovou, tak nám ji toho 25.5.2020 přineste. My si to s nimi hned nazdobíme. A rybku máme tady:
 
 
24.4.2020
Opět krásný den,
dnes to bude jen krátké. Mrňouskové jsou opraveni, máme nové stropy v herně a opravenou šatnu. Nás teď čekají dny plné úklidu, desinfikování, třídění hraček, stěhování, malování atd.
 
 
6.4.2020
Dobrý den,
to že nás čeká velká rekonstrukce budovy jsme věděli, téměř rok jsme vše plánovali a připravovali s tím, že jsme měli pro děti domluvené na červenec už i náhradní prostory s krásnou zahradou. Nová situace, ale rozhodla, že děti teď chvilku u Mrňousků nebudou. Pokusili jsme se tedy rekonstrukci uspíšit. Bylo neuvěřitelné, jak rychle šlo vše domluvit a přesunout. Tak snad se vše podaří.
 
 
23.3.2020
Přátele,
sice jsme již týden uzavřeni, ale neleníme. Rozhodli jsme se alespoň trošku podpořit boj proti koronaviru. Naše chůvy od pondělí rozdělili práci a materiál. Od úterý stříháme, žehlíme, šijeme, opět žehlíme svážíme a dáváme nejpotřebnějším. Za týden se k nám připojilo spoustu dalších šikovných lidí, mockrát děkujeme za tuto pomoc. Největší "odběratel" roušek je pro nás nemocnice v Břeclavi a Dětská nemocnice v Brně. Dále jsme už zavcezli i do dětského domova, domova důchodců, lékárny (tam darují ušitou roušku především těm, kteří mají např. jen provizorně šátek, nebo roušku papírovou). Dále nás požádali o roušky kamioňáci, kteří zásobují obchody, no a zcela automaticky jsme šili roušky pro prodavačky. Když zbyde čas a materiál, šijeme pro rodiny, známe a sousedy. Snažíme se šít dále. Pokud chcete pomoci, prosíme o materiál - 100% bavlněná látka, nebo gumičky, pomůžou nám i pevnější silonky či legíny. Mockrát děkujeme za tyto dary a za pomoc. Všem přejeme hodně zdraví.
 
 A inspirace od tety Martinky na to, co můžete doma dělat s dětmi, recyklovat a učit se.
 

 

16.3.2020

Dobrý den,

protože to vypadá, že se s dětmi pár dnů neuvidíme, tak se pro ně budeme snažit připravit jednoduché úkoly, aby se doma zabavili. Už tu máme pomalu jaro, tak jsme nakreslili dětem králíčka, i s jednoduchou říkankou. Stačí vytisknout a vzít pastelky. Nechte prosím děti, ať kreslí sami. Více než abyste jim vedli ručičku, je potřeba dohlédnout na správné držení pastelky. Děti by se měli snažit držet pastelku prstíky, ne celou dlaní. Důležité je, že děti rády napodobují, takže si klidně vytiskněte králíčka 2x a vybarvujte společně. Nebojte se, když děti nebudou respektovat linku omalovánky, důležité je, aby se uvolňovala ručička a hlavně, aby vás to všechny bavilo. A pamatujte na to, že děti udrží pozornost jen chvilku, takže je nenuťte sedět u omalovánky dlouho. 

Pěkný den.

 
 
 
 

!!! UPOZORNĚNÍ !!!
Od pondělí 16.3.2020 bude naše organizace, Mrňouskové Dětské centrum, z.s., z důvodů šíření viru Covid-19 do odvolání uzavřena. Rodiče budou o této situaci informování tímto upozorněním, dále na www.mrnouskove.com, prostřednictvím mailu a telefonu. Rodiče mají nárok na OČR, které jim bude z naší strany vystaveno. Vše s vámi bude domluveno telefonicky. Prosíme také rodiče, dokud nebude situace alespoň trochu přehlednější, aby zatím neplatili „školkovné“ na měsíc duben.
Jakmile bude možné opět začít fungovat, budete informování opět více cestami, aby se předešlo neinformovanosti.
Dětem přeji krásný čas společně s rodiči a rodičům přeji hodně zdraví a trpělivosti.
Hned jak to bude možné, budeme se na vás opět těšit. A vypadá to, že budeme muset dohnat i velikonoční tvoření.

 

Rodičům se omlouvám za komplikace, ale věřím, že toto rozhodnutí bude pochopeno. Děkuji.
Za kolektiv Mrňousků Darina Moravanská
V Mikulově 14.3.2020

 

 

 

Prosíme rodiče o dodržování zvýšených hygienických opatření
v souvislosti s Covid 19. Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
 
Dnes jsme podali novou žádost na o dotace. Rádi bychom s Mrňousky pokračovali i nadále, tak nám držte palce, aby se nám podařilo zajistit touto
cestou financování i na další dva roky.
 
 
 
Z důvodů navýšení minimální mzdy a s odůvodněním, že jsme ceny za školkovné nezvyšovali od roku 2014 jsme byli nuceni přistoupit ke zvýšení cen za školkovné, a to na 2000Kč měsíčně. Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
Přejeme dětem i rodičům klidné a pohodové Vánoce v kruhu rodinném. Mrňouskové
 
 
 
 
Od 1.9.2019 jsme museli pozastavit naši službu krátkodobého hlídání (permanentek a hodinového hlídání) až do odvolání. Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od 1.9.2018 dochází k navýšení plateb za permanentky z 1500Kč na 1700Kč, počet hodin na permanentce zůstává 50.
Dále dochází ke zvýšení plateb za hodinové hlídání z 50Kč na 60Kč. Důvodem jsou každoročně se zvyšující náklady na nájem (inflace) a povinnost dodržovat doporučené mzdy v NNO.
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Z technických důvodů bude v DC Mrňouskové zavřeno v dnech 9.4-13.1.4.2018 V celé budově se budou vyměňovat okna.
Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
Dne 26.3.2018 bylo Dětské centrum Mrňouskové registrování jako veřejná dětská skupina.
Více v okdazu: http://evidence.mpsv.cz/eEDS/index.php?search&okres=B%C5%99eclav
 
 
 
 
V sekci přihlášky jsou nově k dispozici ke stažení aktualizované přihlášky. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Naši malý, ale i velcí kamarádi. Celý rok se u nás pilně pracovalo, hrálo, tancovalo, zpívalo, sem tam i něco tvořilo
a spousta dalších důležitých věcí. Proto je potřeba pořádný úklid. Ne jen tak ledajaký rutinní, ale vezmeme to opět
od podlahy až po strop, a to doslova.
Proto upozorňujeme, že Mrňouskové budou mít z technických důvodů příští týden 29.8. - 2.9. zavřeno.
Začínáme opět v pondělí 5.9.
 
Budeme se těšit na nové dětičky i na naše "staré" známe tváře.
 
Mrňouskové Dětské centrum Mikulov,z.s.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vážení rodiče a kamarádi Mrňousků,
od 1.3.2016 dochází ke změně v chdu našeho centra a to z důvodu přijetí dotace z OP Zaměstnanost od MPSV a EU. Díky této dotaci jsme vytvořili dětskou skupinu pro 12 dětí kde je školkovné sníženo o 50%. Nově tedy dotované děti platí měsíční školkovné pouze 1500Kč. Dále jsme nově vytvořili hlídání dětí s kapacitou 12 míst kde nabízíme naše služby jako dosud - měsíční hlídání, permanentky a hodinové hlídání. Zde ceny zůstávají stejné.
 
 
 
 
 
 
 
 
Závěrečná zpráva za období 10/2014 - 9/2015

Naší povinností není jen péče o děti, ale také trošku formálnější činnost a tou je vyplňování papírů. Po 12 měsících fungování jsme pro vás připravili závěrečnou zprávu, ve které se snažíme ukázat, jak se snažíme hospodařit, naše plány a činnosti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informace pro rodiče nových Mrňousků
Vážení rodiče, s velkou většinou z vás jsme mluvily individuálně, nebo jsou tyto schůzky nyní naplánovány a běží. Vše o našem provozu se tedy dozvíte přímo od nás. Jen ve stručnosti, co dítko k nám potřebuje: 1x dopolední svačinka (v označeném boxíku), 1x odpolední svačinka (také v označeném boxíku), peřinku a polštářek na spaní (může být i oblíbený plyšáček) a pyžamko. Bačkůrky, náhradní oblečení, pokud se stane nehoda nebo se děti ušpiní třeba na zahradě. Pro děti na plenkách prosíme balík plenek, vhlčené ubrousky a kosmetiku. Dále je vhodné na začátek přinést každému dítěti krabici papírových kapesníků.
 
 
 
 
NOVINKA U MRŇOUSKŮ
Přály jsme si to již na začátku, ale hned nemůžete mít vše. Tak tedy po roce se nám podařilo zajistit pro děti výuku anglického jazyka. Doufáme, že tuto novou službu ocení rodiče a do budoucna samozřejmě i děti. Lekce angličtiny jsou upraveny pro věkové rozpětí dětí, budou probíhat od 9:30 do 10:00. O podrobnostech budeme rodiče opět informování osobně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vážení přátelé, rodiče,
je nutné vás informovat, že na přelomu června a července se i k Mrňouskům dostala průjmová onemocnění. V některých případech se jednalo o rotaviry. Žádáme rodiče, aby dbali na zvýšenou hygienu rukou a pokud se u dítěte projeví toto onemocnění, aby vyhledali lékaři a dítě nedávali do kolektivu.
Snad se podaří toto náročné období dětem přečkat.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dámi a pánové, milé děti,
nejdříve nám dovolte abychom vysekly obroooooooooooooooovitánskou poklonu dětem z Mrňouskové Dětské centrum Mikulov, z.s., které se účastnili přehlídky, jmenovitě Adélka, Deniska, Natálka a Karolínka. Holky, mockrát děkujeme!
Jak jistě víte, od samého začátku kdy Mrňouskové fungují sbíráme pet víčka. Včera jsme je poprvé předávaly malé princezně Evičce, která je na tom se zdravím o něco hůře než většina z nás. Maminka odhadla množství víček na cca 17kg!!! Všem kteří nosili víčka děkujeme a doufáme, že víčka společně s námi budete sbírat i nadále. Příští módní přehlídka Studio Mellisa bude věnována právě malé Evičce a výtěžek se předá rodičům a ti ho využijí na zlepšení kvality života jejich dcery. Takže i když my nyní nemáme ani jedno víčko, tak doufáme, že to tak dlouho nebude :)
A teď předposlední zpráva: Díky dobrovolnému vstupnému, tombole a prodeji drobných upomínkových předmětů Mrňousků (hlavně placky měly úspěch) se podařilo vybrat 9178Kč. Tyto penízky jsme dne 24.5.2015 od dam ze Studio Mellisa - Simona Baránková Kašniarová a Petra Vedralová převzaly a slíbili jsme, že za ně pořídíme dětem něco pěkného na zahradu. Plánujeme pro vás zahradní párty před koncem školního roku, kam bychom chtěly všechny pozvat, těmto dvěma dámám poděkovat a otestovat nové vybavení na zahradě.
A poslední info, fotečky z akce budou, jen co je pan fotograf zpracuje.
Ještě jednou děkujeme za úžasné odpoledne, za pomoc, za odvážné děti a všem hostům, kteří věnovali drobnou částku na Mrňousky.
Děkujeme.
Darina Baránková a Markéta Nemcova